System kotwienia ścian

Kotwienie drewnianych ścian o konstrukcji szkieletowej z fundamentem jest kwestą niezwykle istotną dla nośności całego budynku. Odwiedzając budowy można spotkać się z wieloma rozwiązaniami i sposobami wykonania tego połączenia. Wydawać by się mogło, że nie jest to skomplikowany problem techniczny. Jednakże zakotwienie ścian do fundamentu spełnia kilka funkcji i musi przeciwdziałać kilku niebezpiecznym zjawiskom, charakterystycznym dla drewnianych konstrukcji szkieletowych. Są to przesunięcie, poderwanie, utrata sztywności i obrót W tym celu stosuje się odpowiednie kotwy i złącza.  

Nasza firma zdecydowała się na współpracę z najlepszą firma w dziedzinie kotwienia Simpson Strong-tie. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenia w mocowaniu między innymi domów szkieletowych. System kotwienia naszych domów został opracowany w ścisłej współpracy z inżynierami Simpson strong-tie.

W naszych budynkach ściany są kotwione bezpośrednio do płyty żelbetowej fundamentowej za pomocą kotew stalowych na 100m2 dom przypada takich kotew łącznie w okolicach 80-100szt jest to zależne od ilości ścian zakłada się iż co 2 słupek t.j co 120cm jest kotwa stalowa wytrzymałość każdej kotwy na wyrywanie jest wyższa niż 2000kg, co łącznie daje nam  przy 100m2 domu wytrzymałość na wyrywanie 200 ton. Płyta żelbetowa 100m2 domy waży 64 tony, także nie ma możliwości by wiatry w naszej strefie klimatycznej były w stanie poderwać NASZ dom.