Pompa ciepła

Wykorzystuje odnawialne źródła ciepła.
Pompy ciepła są bardzo atrakcyjne pod względem wygody, efektywności i oszczędności. Doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ogrzewając je zimą, a schładzając latem. Pompa ciepła zapewnia niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania i stałe, niskie rachunki za energię. Stosuje się je w 80% nowo budowanych domów Europy. Ogromną zaletą jest fakt, że 3/4 energii potrzebnej do ogrzewania jest darmowe, odnawialne oraz dostępne w otoczeniu.  Jak to działa? W domach firmy Zimmermann-Haus montowane są pompy woda-powietrze. Zasada działania jest dokładnie taka sama jak w lodówce, zamrażarce czy klimatyzatorze tylko, że w trybie grzania – w odwrotną stronę – pompa pozyskuje, a nie usuwa ciepło.

Stosowane przez firmę Zimmermann-Haus pompy mają również możliwość chłodzenia – wystarczy odwrócić obieg. Dzięki tej  funkcji latem można utrzymać w domu przyjemny chłód. Poprzez sprężanie, czynnik którym jest gaz skrapla się i podnosi swoją temperaturę,  którą oddaje wodzie z instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.  Schłodzony, rozpręża się i paruje, schładzając się poniżej temperatury -100˚C, a następnie ogrzewa się w jednostce zewnętrznej powietrzem zewnętrznym.                                                                                              
Jedyny koszt jaki jest ponoszony to koszt energii elektrycznej potrzebnej do sprężania. W ten sposób pompa ciepła jest w stanie z 1kW energii elektrycznej wyprodukować około 4kW energii cieplnej. Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, wystarczy nastawić żądaną temperaturę i cieszyć się ciepłem. A można to zrobić nawet zdalnie ze swojego smartfona.

ZALETY POMPY CIEPŁA: 
- Utrzymuje stałą temperaturę, nawet podczas nieobecności mieszkańców 
- Nie trzeba składować paliwa, nie zajmuje miejsca w domu 
- Nie wywołuje toksycznych produktów i nie emituje szkodliwych substancji 
- Nie wymaga doprowadzenia przyłącza
- Możesz także zrezygnować z budowy komina