Jak wybrać dobrą firmę budowlaną do budowy domu?

Właściwy wybór firmy budowlanej jest jedną z najważniejszych decyzji w procesie budowy domu. To właśnie od tej decyzji, w ogromnej mierze zależy koniec budowy, a także ostateczny koszt całego przedsięwzięcia. Na rynku ogłasza się bardzo dużo firm budowlano-remontowych, które oferują swoje usługi przy pracach wykończeniowych. Poszukując dobrej firmy budowlanej, nie decydujmy się na pierwszą lepszą, która rzuciła nam się w oczy podczas przeglądania stron internetowych. Nikt z nas nie chce przecież tracić pieniędzy na firmę, którą cechuje brak profesjonalizmu i niska jakość wykonanych prac. Poszukując firmy budowlanej, która sprosta naszym oczekiwaniom, kierujmy się zasadami, które są w stanie ułatwić nam wybór.


W jaki sposób szukać firmy budowlanej?

W pierwszej kolejności, warto popytać swoich znajomych. Może się przecież zdarzyć, że sami niedawno korzystali z usług remontowych i są w stanie nam polecić zaufaną oraz sprawdzoną firmę. Ekipa z polecenia, z całą pewnością postara się jeszcze bardziej i zwiększy poziom swoich usług, po to by nie zepsuć sobie marki i nie stracić na popularności. Jeśli będziemy zadowoleni, być może i my będziemy mogli komuś pomóc i polecić właśnie tę firmę budowlaną. Innym sposobem na znalezienie firmy budowlanej jest przejrzenie ofert zamieszczonych w internecie. Firmy budowlane i remontowe ogłaszają się nie tylko w prasie, ale również w internecie. Sieć ma tutaj ogromną przewagę, ponieważ mamy możliwość poznać opinie na temat konkretnej firmy, które zostały zamieszczone przez klientów. W internecie spotkamy się zapewne ze sporą ilością ofert. Musimy mieć się jednak na baczności i dokładnie zapoznać się z takimi firmami, które wzbudziły nasze zainteresowanie i zaufanie. Dobre firmy budowlane cieszą się pozytywnymi opiniami i szeregiem zadowolonych klientów, którzy wystawiają im referencje. Dzięki temu, nasz wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Czym powinna charakteryzować się dobra firma budowlana?

Dobry fachowiec to taki, który jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązania. Wcale nie musimy się znać na pracach wykończeniowych i zamartwiać tym, że kompletnie nie odnajdujemy się w określonym temacie. Firma budowlana, oprócz wykonawstwa, powinna z nami omówić również praktyczność i koszt prac budowlanych. Pamiętajmy o tym, by podczas wybierania firmy budowlanej kierować się ich doświadczeniem. Przemówi za tym długi staż na rynku. Dzięki temu, będziemy mogli liczyć na szybkość i dokładność wykonywanych prac budowlanych oraz remontowych. Każdy by przecież chciał, aby wszystko odbywało się zgodnie z planem, bez większych opóźnień i oczywiście bez poprawek. Nasza firma budowlana, oprócz doświadczenia powinna cechować się także wszechstronnością, wiedzą o nowoczesnych materiałach budowlanych oraz umiejętnością stosowania ciekawych rozwiązań. Zwróćmy uwagę również na to, że wiele firm budowlanych oferuje tzw. kompleksowe usługi. Każdy zazwyczaj pod tym pojęciem rozumie coś innego, dlatego, aby uniknąć wszelkich nieporozumień, doprecyzujmy jakie konkretnie usługi wchodzą w zakres oferty danej firmy budowlanej, a za co trzeba będzie zapłacić dodatkowo.

Aby sprawdzić, czy wybrana przez nas firma nie zawyża cen, warto w tym celu powysyłać zapytania lub podzwonić do innych firm, analizując wszelkie koszty. Cena ma tutaj znaczenie, dlatego powinniśmy być ostrożni i unikać oszustów. Zarówno najtaniej, jak i najdrożej, wcale nie oznacza najlepiej. Jeśli cena firmy budowlanej na którą się zdecydowaliśmy, znaczącą odbiega od średniej rynkowej w danym rynku, zastanówmy się nad tym, czy faktycznie możemy jej zaufać. Przed rozpoczęciem współpracy, zapoznajmy się z cennikiem i dowiedzmy się co on dokładnie obejmuje. Na samym końcu powinniśmy zapoznać się z umową, która powinna być przejrzysta i która nie będzie pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości, co wchodzi w skład oferty.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru firmy budowlanej?

Musimy pamiętać o jednym – nie ma niezawodnych firm. Niemniej jednak, każdy inwestor, mając za sobą wybór projektu, a także wstępne etapy planowania i organizacji całej inwestycji, może przyczynić się do zminimalizowania ryzyka ewentualnego rozczarowania lub późniejszych nieporozumień z wykonawcami. Przeanalizujmy swoje potrzeby i szczegółowo sprawdźmy kompetencje wybranej firmy budowlanej. Z wykonawcą naszego domu będziemy mieć do czynienia przez długi okres. Jeśli już od samego początku, nie będziemy w stanie złapać z nim odpowiedniego kontaktu, mało prawdopodobne, żeby ta sytuacja się później zmieni i ulegnie poprawie. Przy wybieraniu odpowiedniej firmy budowlanej, zdolność do sprawnej komunikacji odgrywa bardzo duże znaczenie. Oczywistym jest, że zarówno przed budową, jak i w jej trakcie, będziemy mieć wiele pytań i jeszcze więcej wątpliwości dotyczących realizacji kolejnych etapów budowy domu. Powinniśmy mieć możliwość bezpośredniej rozmowy ze swoim budowlańcem. Pamiętajmy także o tym, że wykonawca jest człowiekiem bardzo zajętym, mimo wszystko powinien on być elastyczny i dostępny dla wszystkich swoich klientów.

Jednym z ważniejszych aspektów budowy domu jest jej gwarancja. Dla rzetelnej firmy budowlanej, gwarancja powinna być rzeczą oczywistą, podobnie jak zawarcie umowy na wykonanie usługi, czy też wystawienie faktury za realizację usługi. W każdym jednak przypadku, warto te sprawy uściślić i upewnić się, jak będzie wyglądać kwestia ewentualnych poprawek i napraw. W tym przypadku, większą przewagę mają te firmy budowlane, które na rynku istnieją już od dłuższego czasu i którym łatwiej jest zaufać.

Kierownik budowy, by nadzorować wykonawców

Bardzo ważną kwestią jest nadzór nad ekipą budowlaną.  Bardzo mała grupka inwestorów może sobie pozwolić na to, by niemal mieszkać na placu budowy w celu nadzorowania budowy domu. Z tego też względu, warto zatrudnić inspektora nadzoru, dzięki któremu budując wymarzony dom, będziemy mogli się skupić nad kontrolowaniem przebiegu prac, ale bez sprawdzania jakości ich wykonania. Tym zajmie się zatrudniony przez nas inspektor nadzoru.
Pamiętajmy, że dobrze wybrana ekipa budowlana pozwoli nam na komfort psychiczny w trakcie prac oraz na zadowolenie z dobrze wykonanej usługi. Jeżeli poświęcimy troszkę więcej czasu na trafny wybór, możemy się spodziewać, że prace budowlane zostaną wykonane w sposób szybki i sprawny, a pomieszczenia pozostaną czyste po odejściu ekipy.

Firma Zimmermann-Haus – producent domów prefabrykowanych

Firma Zimmermann-Haus działa na rynku budowlanym już od wielu lat. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, jesteśmy w stanie spełnić wszelkie oczekiwania naszych klientów. Każde przemyślenia, które są dla nas cennymi radami, wdrażamy w nasze realizacje, by móc piąć się w górę i nie pozostawać w jednym miejscu. Pragniemy się nieustannie rozwijać, by jakość naszej pracy była na najwyższym poziomie. Kluczowym aspektem jest dla nas indywidualne podejście, funkcjonalność nowo projektowanego obiektu, a także optymalizacja kosztów wykonania. Decydując się na firmę Zimmermann – Haus, decydujesz się na nisko-energetyczny dom z 25 letnią gwarancją jakości. Jesteśmy otwarci na naszych klientów, dlatego służymy dobrą radą i odpowiedzią na nurtujące pytania. Nasza firma jest w stanie wybudować każdy dom, każdego biura projektowego, bez znaczenia w jakiej technologii został on zaprojektowany. W ofercie firmy Zimmermann-Haus znajdziesz domy prefabrykowane pod klucz lub budowę domów szkieletowych w stanie deweloperskim. Aktualnie, w naszej ofercie jest 9 autorskich projektów w promocyjnych cenach realizacji. Jeśli zamierzasz skorzystać z gotowych projektów domów zewnętrznych firm projektowych, nasz zespół bez problemu dostosuje projekt do wybranej działki, a także naniesie niezbędne zmiany z uwzględnieniem Twoich potrzeb.

Firma Zimmermann-Haus oferuje także instalację fotowoltaiczną, a w tym usługę kompleksowego montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach skośnych i płaskich oraz na gruncie. Panele fotowoltaiczna znakomicie sprawdzą się z pompą ciepła, która także znajduje się w ofercie firmy Zimmermann-Haus. Nasza firma jest autoryzowanym punktem serwisowym firmy LG i posiada w ofercie szereg różnorodnych modeli pomp ciepła. Zlecając nam montaż pompy ciepła powietrze-woda lub montaż paneli fotowoltaicznych, nie musisz się o nic martwić. Nabyte przez nas doświadczenie i jakość wykonywanych prac przekona Cię o tym, że warto zaufać właśnie naszej firmie. Co jeszcze wyróżnia firmę Zimmermann-Haus? Kompleksowość usług, dzięki którym jesteśmy w stanie zająć się wszystkimi sprawami dotyczącymi budowy domu.