Stosowane materiały
Budynek mieszkalny składa się z wiele elementów, które w komplecie tworzą cały dom. Prezentujemy Państwu w pigułce całą technologię naszej firmy. Jest to strona z której można dowiedzieć się o wszystkich materiałach jakie stosujemy przy budowie domów prefabrykowanych w stanie deweloperskim lub domów pod klucz.
Aby dom był stabilny musi mieć odpowiednie podłoże. Takim podłożem jest żelbetowa płyta fundamentowa. Ma ona więcej zalet w porównaniu do tradycyjnych ław fundamentowych. Jest znacznie sztywniejsza, co powoduje, że można budować na terenach, gdzie grunty są słabej nośności lub poziom wód gruntowych jest wysoki.
Płyta fundamentowa osiada równo na całej swej powierzchni, co pozwala wyeliminować pęknięcia budynku. Dzięki temu można w prosty sposób wznosić budynki o nieregularnym kształcie bez wykonywania dylatacji. Znaczny ciężar płyty jest doskonałym dociążeniem dla konstrukcji szkieletowej. Wykonanie płyty dzięki jej prostemu kształtowi jest szybkie i tanie. Możliwe jest posadowienie płyty na małej głębokości poprzez zastosowanie poziomych odsadzek. Nie tylko wytrzymałość i stabilność płyty fundamentowej jest jej zaletą. Wykonując płytę w szalunku utworzonym ze styropianowych kształtek oraz izolując płytę od spodu (jak robi to firma Zimmermann-Haus),można osiągnąć ciągłość izolacji termicznej, co ma znaczenie przy wznoszeniu budynku energooszczędnego, a takimi właśnie są domy wykonane przez firmę Zimmermann-Haus.
1. TYNK SILIKATOWY, SIATKA, KLEJ
2. STYROPIAN / WEŁNA MINERALNA
3. PŁYTA OSB 12mm
4. ŚWIERK SKANDYNAWSKI 4,5x19,5cm
5. WEŁNA MINERALNA 20cm
6. PAROIZOLACJA AKTYWNA
7. TAŚMA USZCZELNIAJĄCA 3mm
8. ŁATA EGALIZOWANA 5x5cm
9. WEŁNA MINERALNA 5cm
10. PŁYTA OSB 15mm
11. OGNIOODPORNA PŁYTA GKF
12. WARSTWA WYKOŃCZENIOWA (GŁADŹ+FARBA / KAFELKI)
1. OGNIOODPORNA PŁYTA GKF
2. PŁYTA OSB 15mm
3. ŚWIERK SKANDYNAWSKI 4,5x12cm
4. WEŁNA MINERALNA 12cm
5. PŁYTA OSB 15mm
6. OGNIOODPORNA PŁYTA GKF
7. WARSTWA WYKOŃCZENIOWA (GŁADŹ+FARBA / KAFELKI)
Główną konstrukcję ścian w domach Zimmermann-Haus stanowi szkielet drewniany wykonany z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego (świerk skandynawski). Przestrzenie pomiędzy słupkami szkieletu wypełnione są wełną mineralną. Od strony zewnętrznej szkielet obity jest płytą OSB 12mm oraz dodatkowo ocieplony warstwą styropianu min. 12cm. Pozwala to na wykończenie ścian od zewnątrz identycznie jak w domach murowanych. Od strony wewnętrznej ściana zabezpieczona jest folią paroizolacyjną. Jako jeden z nielicznych wykonawców domów szkieletowych firma Zimmermann-Haus wykonuje warstwę instalacyjną od strony wewnętrznej ściany, przez co instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne nie przebijają folii paroizolacyjnej a tym samym zachowana jest pełna szczelność budynku. Dzięki zastosowaniu od strony wewnętrznej poszycia z płyty OSB 15mm i GKF 12,5mm możliwe jest wieszanie szafek w dowolnym miejscu a ściana jest gotowa do wykończenia. Cała ściana zewnętrzna ma grubość zaledwie 40,5cm a jej parametry izolacyjne spełniają warunki dla domów pasywnych. Dzięki temu koszty ogrzewania są na minimalnym poziomie co jest główna zaletą domów wykonywanych przez firmę Zimmermann-Haus. Ściany są również odpowiednio usztywnione i kotwione do płyty fundamentowej a także łączone z konstrukcją dachu i stropu przez co poprawnie przenoszą obciążenia od ciężaru pokrycia, stropu a także obciążenia wywołane wiatrem oraz zalegającym na dachu śniegiem. Nie ma obawy, że normowy wiatr „zwieje dom jak domek z kart”. Zastosowanie belek ze struganego i fazowanego drewna oraz poszycia z płyt ognioodpornych zabezpiecza konstrukcję przed rozprzestrzenianiem się ognia.
Ściany wewnętrzne wykonane są ze słupków o przekroju 4,5x12cm co powoduje, że mogą być traktowane jako nośne, przez co konstrukcja dachu ma więcej punktów podparcia i może być bardziej dociążona. Poszycie jest wykonane tak samo jak wewnętrzna strona ścian zewnętrznych – OSB 15mm + GKF 12,5mm dlatego również nie ma problemu z wieszaniem cięższych szafek.
Elewacje zewnętrzne można ozdobić dodatkami z drewna lub jego imitacji, łupka naturalnego bądź boniami wykonanymi z płyt styropianowych. Nadają one budynkowi niepowtarzalnego charakteru oraz sprawiają, że elewacje nie muszą być nudne. Więcej o dodatkach elewacyjnych w zakładce DODATKI.
Dachy domów produkowanych przez firmę Zimmermann-Haus pokryte są standardowo dachówką ceramiczną. Możliwe jest także wykonanie płaskich dachów – w tym przypadku na pokrycie zostanie wykorzystana folia EPDM. Konstrukcja dachu jest wykonana z prefabrykowanych wiązarów kratowych lub jako więźba tradycyjna. Na odwodnienie stosowane są rynny i rury spustowe stalowe ocynkowane lub rynny z tytan-cynku.
Więźba, która jest stropem
Gotowa więźba łączona płytkami kolczastymi
Stosowanie prefabrykowanych elementów w budownictwie jest coraz powszechniejsze. Do historii przeszło np. Wykonywanie pustaków na placu budowy. Więźba dachowa nie jest tu wyjątkiem. W krajach Europy zachodniej, a także w coraz większym stopniu w Polsce, przyjeżdża ona na budowę z fabryki, podobnie jak okna i drzwi. Istnieją różne technologie produkcji więźby w fabryce. Najbardziej popularna z nich opiera się na wykorzystywaniu płytki kolczastej. Jest to blacha ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej, w której wytłoczone zostały kolce. Tych łączników nie używa się na budowie, gdyż aby połączyć elementy drewna niezbędne są specjalistyczne prasy. Wciskają one płytki pod naciskiem minimum 23 ton. Są one równocześnie szablonem dla elementów konstrukcji, gwarantującym powtarzalność i precyzję wymiarową.
Cały proces produkcji więźby oparty jest o szczegółową dokumentację techniczną, a każdy element poddany jest kontroli jakości. Producent musi posiadać wymagane prawem certyfikaty i pracować pod nadzorem wydających je instytucji. Fabryka więźby posiada stałych dostawców materiałów, w tym drewna.
Zgodnie z normami na więźbę stosowana jest tylko tarcica suszona komorowo (zwykle 4-stronnie strugana, poddana impregnacji) oraz klasyfikowana pod względem wytrzymałościowym. Taki materiał nie skręci się zamontowany w konstrukcji dachu. Jest odporny na owady oraz grzyby i pleśnie.
Stosowanie specjalistycznych maszyn pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności, co bywa niezwykle trudne w warunkach pracy ręcznymi narzędziami na placu budowy. Producenci wiązarów oferują swoim klientom również transport i montaż konstrukcji.
CORAZ CZĘŚCIEJ INWESTORZY DECYDUJĄ SIĘ ZASTOSOWAĆ PREFABRYKOWANE WIAZĄRY, ABY W EKONOMICZNY SPOSÓB UZYSKAĆ STRYCH - POŻYTECZNE POMIESZCZENIE GOSPODARCZE NA PODDASZU
Korzyści dla inwestorów
Sam etap montażu oparty jest o dokładną dokumentację, w której zawarte są wskazówki i wytyczne niezbędne do poprawnego umieszczenia konstrukcji na obiekcie.
Dom parterowy = strop gratis + przydatny strych
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się domy parterowe. Są to budynki jednokondygnacyjne, zwykle ze stropem betonowym, na którym układana jest tradycyjna więźba ciesielska. Alternatywą jest zastosowanie wiązarów prefabrykowanych, co w dużym stopniu ogranicza koszt wykonania. Ma na to wpływ kilka czynników.
Pas dolny wiązarów stanowi konstrukcję stropu.
Eliminacja masywnego stropu betonowego znacznie obniża koszty. W praktyce za jego cenę klient może uzyskać zarówno więźbę jak i konstrukcję stropu.
Wiązary nie potrzebują podpór wewnątrz domu.
Konstrukcja z płytkami kolczastymi pozwala na uzyskiwanie większych rozpiętości niż strop tradycyjny, bez opierania konstrukcji dachu na ścianie wewnętrznej. W konsekwencji wszystkie ściany wewnątrz budynku mogą być wykonane w technologii lekkiej. Dodatkowo inwestor może dowolnie kształtować przestrzeń użytkową, modyfikując układ ścian wewnętrznych. Jest to ważne, ponieważ kupując projekt często trudno przewidzieć, czy dany rozkład i przeznaczenie pomieszczeń jest optymalne.
Wiązary = dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Bardzo często projekt domu pozwala na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w konstrukcji prefabrykowanej więźby. Może być ona przeznaczona na dodatkowy pokój, siłownię czy przysłowiową „graciarnię”. Wejście na strych można umieścić w domu lub w przyległym garażu. Łatwy dostęp do strychu zapewnią składane schody.
Dom piętrowy = poddasze bez słupów
Wbrew często spotykanym opiniom, wiązary są znakomitym rozwiązaniem również w domach z poddaszem mieszkalnym. Główną zaletą tutaj jest możliwość uzyskania powierzchni użytkowej bez słupów.
PODDASZE NIEUŻYTKOWE:
1. PŁYTA OSB 22mm
2. DESKA STĘŻAJĄCA 22mm
3. PAS DOLNY WIĄZARA
4. WEŁNA MINERALNA 35cm
5. FOLIA PAROIZOLACYJNA
6. ŁATA EGALIZOWANA 5x3cm
7. OGNIOODPORNA PŁYTA GKF
8. WARSTWA WYKOŃCZENIOWA (GŁADŹ+FARBA)
STROP DOMU Z PODDASZEM UŻYTKOWYM:
1. WARSTWA WYKOŃCZENIOWA (np. PANELE, PŁYTKI)
2. PODKŁAD
3. WYLEWKA BETONOWA 6cm
4. FOLIA ALUMINIOWA
5. STYROPIAN 10cm + INSTALACJE
6. PŁYTA OSB 22mm
7. KONSTRUKCJA STROPU Z DREWNA KVH 6x24cm
8. ŁATA EGALIZOWANA 5x3cm
9. OGNIOODPORNA PŁYTA GKF
10. WARSTWA WYKOŃCZENIOWA (GŁADŹ+FARBA)
W domach parterowych dzięki zastosowaniu konstrukcji dachu w formie wiązarów prefabrykowanych otrzymuje się gotowy strop. Wysokość pasa dolnego pozwala na docieplenie takiego stropu warstwą 35cm wełny mineralnej. Na poddaszu możliwe jest wydzielenie stryszku.
W przypadku domów z poddaszem użytkowym konstrukcja stropu jest prefabrykowana, wykonana z drewna KVH. Dzięki odpowiedniej wytrzymałości możliwe jest wykonanie na stropie wylewki betonowej z instalacją ogrzewania połogowego.
W domach prefabrykowanych Zimmermann-Haus stosowane są tylko energooszczędne okna oraz drzwi zewnętrzne. Producentem okien i drzwi jest firma DRUTEX. Modele stosowanych okien to Iglo 5 Classic oraz Iglo Energy Classic. Są to okna są 3-szybowe, 5 lub 7-komorowe o doskonałych parametrach izolacyjnych.
Okna Iglo 5 Classic
Bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej w atrakcyjnej cenie pozwalające znacznie ograniczyć straty ciepła w mieszkaniu.
Cechy:
1. Design stanowiący wyraz innowacyjności i niekonwencjonalności.
2. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony dzięki zastosowaniu dwóch zaczepów antywyważeniowych w standardzie.
3. Bogata kolorystyka 43 barw oklein umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza.
4. Bardzo dobre parametry termiczne zapewniające oszczędności ciepła, dzięki optymalnej budowie i rodzajowi uszczelnienia z EPDM.
5. Dobre parametry w zakresie dźwiękoszczelności gwarantujące komfort akustyczny.
6. Możliwość wykonania w technologii tzw. cienkiego zgrzewu (V-Perfect), pozwalającej na idealne łączenie profili, gwarantujące zdecydowanie lepszą kontrolę docisku i zgrzewu, a tym samym bardzo dobre parametry w testach na wytrzymałość naroży.
Dane techniczne:
Profil
Profil- 5-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy 70 mm.
Uszczelnienie
Okno wyposażone w system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM dostępne są w kolorach: czarnym i szarym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.
Kolorystyka
System dostępny w 43 kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.
Szyby
Grubość szklenia do 40 mm.
W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674.
Możliwość zastosowania pakietów o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2K).
Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.
Izolacyjność akustyczna
Rw = 34-44 dB w zależności od zastosowanych pakietów szybowych.
Izolacyjność termiczna
Uw = 0,89 W/(m2K)*
*Dla okna o wymiarach 1500 x 1500 mm, CSI Czechy.
Ramka
W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka swisspacer ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych.
Wzmocnienie
W standardzie wzmocnienie ramy i skrzydła - stalowe w kształcie „ceownika”. Możliwość zastosowania wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali.
Okucia
MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**.
*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych
Okna Iglo Energy Classic
Idealne rozwiązanie dla wymagających!
Nowoczesny design, innowacyjna technologia i wysoka energooszczędność zapewniająca obniżone rachunki za ogrzewanie!
Cechy:
1. Oszczędność energii, dzięki optymalnej budowie profilu, specjalnie zaprojektowanemu systemowi uszczelnienia ze spienionego EPDM oraz pakietom szybowym o niskich współczynnikach przenikania ciepła.
2. Nowoczesny design zapewniony dzięki smukłemu i zaokrąglonemu kształtowi profili.
3. Wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez zastosowanie dwóch zaczepów antywyważeniowych w standardzie.
4. Bogata kolorystyka systemów umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza; w ofercie dostępne są 43 barwy oklein.
5. Dobre parametry dźwiękoszczelności zapewniające komfort akustyczny nawet w miejscach o natężonym ruchu.
6. Świetne parametry przepuszczalności powietrza i wodoszczelności, dzięki zastosowaniu potrójnego uszczelnienia.
7. System o doskonałych rezultatach w zakresie odporności na wiatr dzięki optymalnemu wzmocnieniu.
8. Możliwość wykonania w technologii tzw. cienkiego zgrzewu (V-Perfect), pozwalającej na idealne łączenie profili, gwarantujące zdecydowanie lepszą kontrolę docisku i zgrzewu, a tym samym bardzo dobre parametry w testach na wytrzymałość naroży.
Dane techniczne:
Ramka
W standardzie ramka stalowa ocynkowana, opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych.
Uszczelnienie
Okno wyposażone w system potrójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM i centralne ze spienionego EPDM. Uszczelki zewnętrzne i wewnętrzne dostępne są w kolorach: czarnym i szarym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.
Kolorystyka
System dostępny w 43 kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.
Izolacyjność akustyczna
Rw = 35-46 dB (w zależności od zastosowanych pakietów szybowych)
Profil
7-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego, w klasie A o głębokości zabudowy 82 mm.
Szyby
Maksymalna grubość szklenia 48 mm.
W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K) możliwość zastosowania pakietu czteroszybowego wypełnionego kryptonem o Ug = 0,3 W/(m2K) możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentów, przeciwsłonecznych.
Izolacyjność termiczna
Uw = 0,59 W/(m2K)* ze wzmocnieniem z włókna szklanego dla szyby o współczynniku Ug = 0,3 wypełnionych kryptonem Uw = 0,81 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym i pakietem szybowym Ug = 0,5 W/(m2K).
*Dla okna 1230x1480mm – CSI Czechy
Wzmocnienie
Wzmocnienie ramy - stalowe pełne (zamknięte). W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali. W przypadku skrzydła wzmocnienie w kształcie „ceownika”. Możliwość zastosowania wzmocnienia z włókna szklanego co poprawia parametry termoizolacyjne okna.
Okucia
MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**.
*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych
Oprócz standardowych okien firma Zimmermann-Haus ma w ofercie okna tarasowe. Do wyboru okna uchylno-przesuwne lub podnoszono przesuwne (HS). Dodatkowo, w tradycyjnych drzwiach balkonowych uchylno-rozwieranych istnieje możliwość zastosowania niskich progów.
Więcej szczegółów na stronie https://www.drutex.pl/pl/
Drzwi zewnętrzne Iglo 5
Drzwi wejściowe IGLO 5 w systemie trzykomorowym są idealne dla wszystkich tych, którzy nie chcą iść na kompromis ani pod względem estetycznym ani w zakresie bezpieczeństwa. Nowoczesne drzwi IGLO 5 to także połączenie piękna, innowacyjnych rozwiązań i funkcjonalności. Jednocześnie duże komory wzmocnień dają możliwość zastosowania zbrojenia gwarantującego odpowiednią wytrzymałość, zaś 3-punktowa automatyczna zasuwnica zwiększa poziom bezpieczeństwa. Drzwi IGLO 5 to również inwestycja w estetykę, ponieważ wyposażone mogą być w nowoczesne wypełnienia drzwiowe, które w połączeniu z bogatą paletą kolorystyczną oraz wyposażeniem dodatkowym sprawiają, że każdy znajdzie rozwiązanie idealnie pasujące do swoich oczekiwań i wyobrażeń.
Drzwi zewnętrzne Iglo Energy
Pięciokomorowa budowa profilu klasy A oraz nowoczesny design sprawiają, że drzwi wejściowe IGLO ENERGY to synonim wysokiego stopnia energooszczędności, ale także pięknego wzornictwa, estetyki i doskonałej funkcjonalności. Świetne właściwości termoizolacyjne drzwi są wynikiem m.in. zastosowania wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych jak również specjalnie zaprojektowanego progu aluminiowego z przekładką termiczną oraz innowacyjnego systemu uszczelnienia. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie w takim systemie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM*. Drzwi wyróżnia wysoki stopień bezpieczeństwa, dzięki 3-punktowej automatycznej zasuwnicy renomowanej firmy MACO. Charakteryzują się również wysokim stopniem wytrzymałości, dzięki zastosowaniu zawiasów HAPS P700 z ciągnionego aluminium, zaś bogata gama wypełnień drzwiowych sprawia, że odpowiadają wymaganiom Klientów na całym świecie
Cechy drzwi Iglo:
Nowoczesny wygląd
Zaokrąglone, eleganckie linie profilu oraz możliwość zastosowania zarówno wypełnień o klasycznej formie, jak i rozwiązań nawiązujących do nowoczesnej stylistyki. Oferujemy duży wybór pochwytów, klamek, gałkoklamek i wyposażenia dodatkowego. Bogata paleta kolorystyczna drzwi w połączeniu z możliwością wyboru wielu wzorów wypełnień oraz różnorodne opcje dodatkowe mogące uatrakcyjnić design drzwi stwarzają możliwość pełnej indywidualizacji projektu.
Wysoka funkcjonalność
Stalowe wzmocnienia w drzwiach oraz wysokiej jakości komponenty zapewniają komfort użytkowania. Drzwi Iglo Energy wyposażone są w najnowocześniejsze na rynku zamki do drzwi Z-TF MF-BO renomowanej firmy MACO, które posiadają dodatkowe zapadki multifunkcyjne oraz dwa stalowe bolce, dzięki czemu uzyskujemy optymalny i stały docisk na całej wysokości drzwi. Po zamknięciu skrzydło zostaje zatrzymane w trzech punktach.
Doskonała energooszczędność
Wielokomorowa budowa profilu oraz innowacyjny sposób uszczelnienia wykonanego ze spienionego EPDM (dot. drzwi Iglo Energy) wpływa na walory termoizolacyjne drzwi. W standardzie występuje ciepły próg z przekładką termiczną ograniczającą straty ciepła.
Wysoki stopień bezpieczeństwa
W standardzie zasuwnica 3-punktowa z systemem automatycznego potrójnego ryglowania. Bezpieczeństwo gwarantują wysokiej jakości okucia renomowanej firmy MACO oraz zawiasy zabezpieczające przed ściągnięciem skrzydła. Zastosowanie na skrzydle minimum trzech zawiasów HAPS P700 z ciągnionego aluminium (dot. drzwi Iglo Energy) oraz progu aluminiowego wpływa na trwałość drzwi.
Optymalna budowa i stabilność konstrukcji
Każdy model wypełnienia drzwiowego skonstruowany jest z płyty HPL2/pianka poliuretanowa/blacha aluminiowa 1mm/ pianka poliuretanowa/płyta HPL2. Aplikacje wykonane są wyłącznie ze stali nierdzewnej z różnorodnymi ozdobami, a dzięki ich dwustronnemu zastosowaniu, drzwi świetnie prezentują się zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz pomieszczenia. Grubość wypełnienia wynosi 36 mm.
Więcej szczegółów na stronie https://www.drutex.pl/pl/
Oferowany przez firmę Zimmermann-Haus standard premium zawiera w swoim zakresie także montaż drzwi wewnętrznych. Standardowo są to drzwi ramowe, przylgowe model Auri producenta DRE. Do wyboru jest kilka wersji modelu (przeszkleń), tekstury szyb, dekorów. Drzwi mają regulowaną szerokość i w standardzie wykonane jest podcięcie dolnej krawędzi. Podcięcie to jest wymagane do prawidłowej pracy wentylacji mechanicznej.
Oprócz standardowego modelu istnieje możliwość wyboru dowolnego modelu, okuć, wykonania kratki lub tulej zamiast podcięcia. W ofercie także są drzwi przesuwne, szklane, harmonijkowe i wiele innych – do każdego klienta podejdziemy indywidualnie.
Więcej szczegółów na stronie https://www.dre.pl/pl/
Standardowo domy firmy Zimmermann-Haus wyposażone są w instalację ogrzewania podłogowego, zasilaną z pompy ciepła. Stosowane pompy to LG Therma V. Jedynie w łazienkach montowany jest grzejnik drabinkowy – suszarka na ręczniki. System ogrzewania podłogowego jest najbardziej korzystny pod względem odczuwalnego komfortu cieplnego. Grzejniki nie zaburzają też możliwości aranżowania pomieszczeń. Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, nie ma też potrzeby wydzielania pomieszczenia na składowanie opału co pozwala zaoszczędzić na metrażu domu.
Więcej informacji o samej pompie ciepła w zakładce https://zimmermann-haus.pl/oszczednosc-energii/pompa-ciepla
W celu poprawnego wentylowania pomieszczeń firma Zimmermann-Haus wykonuje w swoich domach instalację wentylacji mechanicznej. Instalacja ta wyposażona jest w rekuperator do odzysku ciepła z powietrza usuwanego. Pracę całej instalacji może wspomagać gruntowy wymiennik ciepła (GWC), którego największą zaletą jest schładzanie powietrza nawiewanego latem. Dzięki GWC w domu utrzymywana też jest optymalna wilgotność powietrza.
W domach Zimmermann-Haus można bez przeszkód zamontować kominek. Wtedy powietrze do spalania doprowadzane jest osobnym kanałem a sam kominek powinien być z zamkniętą komorą spalania. Jedynie w garażu wykonywana jest wentylacja grawitacyjna (kratki wentylacyjne w przeciwległych ścianach).
Więcej informacji o rekuperatorze w zakładce https://zimmermann-haus.pl/oszczednosc-energii/rekuperator
Więcej informacji o GWC w zakładce https://zimmermann-haus.pl/oszczednosc-energii/gruntowy-wymiennik-ciepla
Rosnące ceny prądu powodują, że montaż paneli fotowoltaicznych staje się coraz bardziej opłacalny, a zwrot kosztów z inwestycji w panele jest coraz krótszy. Dlatego firma Zimmermann-Haus postanowiła także w swojej ofercie umieścić wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Istnieje także możliwość wykonania instalacji na starszych domach, niewykonywanych przez naszą firmę. Inwestycja w panele fotowoltaiczne spełni także oczekiwania osób troszczących się o środowisko naturalne ponieważ jest to inwestycja w energię odnawialną.
Decydując się na standard premium firma Zimmermann-Haus wykona na gotowo łazienki i WC. Klient otrzymuje budżet na wykonanie łazienki i może dowolnie dobierać elementy wykończeniowe, armaturę, szafki, baterie itd. Nie istnieją tu praktycznie żadne ograniczenia. W przypadku wyboru przez klienta materiałów droższych niż w budżecie, koszty dodatkowe są rozliczane indywidualnie.
Dodatki oferowane przez firmę Zimmermann-Haus:
- instalacja alarmowa
- monitoring
- centralny odkurzacz
- stacja uzdatniania wody
- przydomowa oczyszczalnia ścieków
- instalacja inteligentnego sterowania
- zamek biometryczny w drzwiach
- dodatki na elewacji: drewniane, imitacja drewna lub bonie styropianowe
- taras modrzewiowy
- carport